Oyun Oynamak Güzeldir...


MEB müfredatına 2014-2015 eğitim öğretim dönemi itibariyle ortaokul kısmında ders olarak okutulmaya başlanması itibariyle ayrı bir önem kazanmaya başlayan akıl ve zeka oyunları ve  eğitmenliği gün geçtikçe daha da önem kazanmaya başlamıştır.

            Akıl ve Zeka  Oyunları çalışmalarının çocukların zeka seviyelerinde artışa sebep olduğuna dair araştırmalar da mevcuttur. Bunlardan en çok dikkat çekeni; Berkeley Üniversitesinde Dr. Silvia Bunge tarafından yapılanıdır.

            Araştırmaya göre; 8 hafta süresince, haftada iki kez 1 saat 15 dakika zeka oyunları ile çalışma yapılan çocuklarda en az 13 IQ puanı artış gözlendi. Bu neredeyse normal zeka seviyesindeki bir çocuğun parlak zeka, parlak zeka seviyesindeki bir çocuğun ise üstün zeka seviyesine çıkabilmesi anlamına geliyordu. 

            Zeka Oyunları çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme,  yaratıcılık, dikkat - konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunlardır.

 

Okul Öncesi Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

Öğrencilerin okul kurallarına hızlı adaptasyonunu sağlayarak  onlara disiplinli bir kişilik kazandırır. Uygulamada kullanılan materyallerin  renk-boyut-şekil özellikleri sayesinde müfredat konularının öğretiminin daha hızlı bir şekilde uygulanmasına yardımcı olur. Okulu zorunlu değil, eğlenerek eğitim veren bir kurum haline getirir.

Sistem 6 adet akıl oyunu setinden oluşur.

Kurs hakkında >

ATÖLYE
Akıl ve Zeka Oyunları

TARİHLER
Cumartesi - Pazar 

FİYAT
Bilgi alınız.

YAŞ GRUPLARI
4-6 Yaş

 

Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

Öğrenciler oyunlarda kazanmış oldukları problem tanıma, çözüm üretme ve farklı yöntem  deneme gibi özellikleri derslerinde de uygulayarak okul başarısını arttıracaktır. Çünkü öğrenci derse aktif katılacak ve dersin işleyişinde yaparak yaşayarak öğrenme metodunu uygulayacaktır. Aynı zamanda kendine güven duygusu ve ekip ruhu gelişerek çevresine faydalı mutlu bir birey haline gelecektir.

Kurs hakkında >

ATÖLYE
Akıl ve Zeka Oyunları

TARİHLER
Cumartesi - Pazar 

FİYAT
Bilgi alınız.

YAŞ GRUPLARI
7 & 14 Yaş