Edison Robotik Kodlama

2017-07-27 0 yorumlar admin

Türkçe Kodlama Programı, 3 Farklı Programlama Dili, Türkçe 10 Ders Planı, 64 Sayfa Ders Kitabı, 44 Sayfa Çalışma Kitabı ve Ders Notları ile Kodlamayı Anadiliniz gibi Öğrenin!


Edison Robot ile Blok Kodlama yapısından  sonra ulaşması gereken üst seviye dil Python programlama dilidir.


Robotik ve kodlama ile tanışmak için tasarlanmış Edison kiti ile üç farklı programlama dili ile karşımızda! Edison robot kiti; EdBlocks, EdWare ve EdPy (Python) programlama platformlarının birleşmesinden oluşan bu kit ile engelden kaçan, ışıkla dans eden, müzik çalan, borkod okuyan, sumo güreşi yapan ve birbirleriyle yarışabilen robotlar ile hem eğleneceğiz hem kodlamayı öğreneceğiz. Eğitim ve eğlenceyi birleştirip eğitleneceğiz. Eğitlence eğitim teknolojisi ile tasarlanmış yaş gruplarına uygun eğlenceli tablet ve bilgisayar uygulamaları sayesinde sürükle bırak mantığıyla 10 dersten oluşan 64 sayfa ders kitabı ve 44 sayfa çalışma kağıtları ile kodlamayı çok kolay öğrenecek, öğretecek ve sevdireceksiniz..

Doğru materyalleri kullanarak, çocuklara kodlama ve robotik dünyasını tanıtmak, ödüllendirici ve eğlenceli olabilir. Edison robotları için süper basit grafiksel programlama dili olan EdWare ve EdBlocks bilgisayar kodlamasıyla başlamak için 5-12 yaş arası çocuklar için çok eğlenceli olabiliyor. Göz korkutucu olabilecek metin tabanlı programlama dillerinin aksine EdWare ve EdBlocks'daki kolay anlaşılabilir simgeler, öğrencilerin yeni şeyler denemelerini kolaylaştırır. Programları bir Edison robotuna indirip çalıştırdığınızda, öğrencilerin programlama için gerçek yaşam tecrübeleri geliştirmelerine ve yaparak yaşayarak öğrenmelerine fırsat verir.

Edison robotunun  üzerinde Ses Sensörü, Mesafe Sensörü, Işık Sensörü, Çizgi İzleme Sensörü, Kızılötesi Sensörü ve LED ler bulunmaktadır.

Kazanım Hedefleri:

  • Neden sonuç ilişkisi kurmak,

  • Kodlama mantığını kavramalarını sağlamak,

  • Yaratıcı düşünme becerilerinin geliştirmek,

  • Algoritma geliştirmesini sağlamak,

  • Problem durumunda çözüm üretmesini sağlamak,

  • Blok Kod yapısından Satır Satır kodlamaya geçişi sağlar,

  • Deneme yanılma ile kendine güvenmesini sağlamak.

EdBlocks

EdWare

EdPy
www.edblocksapp.com

www.edwareapp.com

www.edpyapp.com

 

Neden Edisonu tercih etmeliyiz ???

 

  Dayanıklı

Uygun Fiyatlı

Programlanabilir

Kullanılam malzeme kalitesi yüksek ve entegre devrelerden oluştuğu için kolay kolay kırılmaz ve dağılmaz.

Avustralya dan ithal edilen Edison Kitlerin Türkiye Yetkili Distribütor olduğumuz için makul fiyatlı olarak satışını sağlamaktayız.

Edison Robotlar üç farklı yöntemle programlanabilir. Ayrıca Windows, Mac, Linux sistemlerde ister web isterseniz masaüstü uygulamaları sayesinde programlanabilir

 LEGO ile Uyumlu

10 Eğitim Planı

Kullanımı Kolay

Edison üzerinde LEGO ile uyumlu parçalar mevcuttur. Özgün yeni robotlar tasarlayabilir, yeni araçlar oluşturabilirsiniz.

Sınıf içi etkinlikler için 10 adet örnek ders planı var. 

Üzerinde bulunan düğmeler sayesinde programlama durdurma veya çalıştırma işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 

Tüm programlama dillerimiz Edison robotunuz ile tamamen ücretsizdir! Edison, eğitim robot programlama dillerinden herhangi birini kullanarak programlanabilir. Aynı Edison robotunu farklı dillerde kolayca kullanabilirsiniz - istediğiniz programlama yazılımını açın, Edison'ınızı bağlayın ve başlayın! Edison'un tüm robot programlama dillerine bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilir; ek bir yazılım gerekmez.

EdBlocks

EdBlocks, tamamen simge tabanlı bir robot programlama dilidir ve kullanımı son derece kolaydır. Sürükleyip bırakan blok tabanlı bir sistem olan EdBlocks, genç kullanıcılar için bile sezgisel ve eğlencelidir. Herkesi programlamayla tanıştırmak için mükemmel olan EdBlocks, 5 ila 8 yaşlarındaki öğrenciler için idealdir.

EdWare

EdWare, sürükle bırak yöntemiyle kodlama yapabilen hibrid bir grafiksel robot programlama dilidir.  Öğrenmesi kolay bir robot programlama dili ve kodlama eğitiminde sağlam bir sonraki adım sunuyor. EdWare programlamayı öğrenen öğrenciler satır satır kodlama dili olan EdPy rahatlıkla geçiş yapabilirler.Gerçek programlama diline geçişte en çok tercih edilen yöntemdir. EdWare 8 ila 12 yaşlarındaki öğrenciler için idealdir.

EdPy

Edison robotların programlama mantığını öğrendikten sonra ulaşması gereken üst seviye dil Python programlama dilidir. EdPy, Python tabanlı çok yönlü bir metin tabanlı programlama dalıdır. EdPy, öğrencilerin kodlarının Edison robotunda canlandığını görmelerine izin vererek metin tabanlı programlamayı eğlenceli hale getirir. EdPy ile öğrenciler gerçek bir programlama dili çekirdeğini öğrenir ve robotik araştırmalarını ve kodlamayı daha gelişmiş bir seviyeye getirebilir. Herkesi programlamayla tanıştırmak için mükemmel olan EdPy, 13 yaş üzeri öğrenciler için idealdir.

EdWare i Chrome a kur
EdWare 1.0.6 Versiyon Windows için indir
EdWare 1.0.3 Versiyon Mac için indir
EdWare 1.0.6 Versiyon Linux için indir
EdWare iOS - App Store dan indir
EdWare Android için indir
Öğretmen Kitabı Öğrenci Kitabı EdBlocks Öğretmen EdBlocks Aktivite1
       
Barkod Kitabı  You're a Programmer Kontrol Barkod Kumanda Barkod
       
EdMat Siyah EdMat Renkli    
   

Ne düşündüğünü bize bildir

* Zorunlu alan

Yorumlar (0)