Okumak ve okuduğunu anlamak ülkemizde ki eğitim problemlerinin en başında yer almaktadır. Dünya üzerindeki gelişmiş toplumlara bakıldığında insanların herhangi bir yaş ayrımı olmaksızın her yaşta okuma alışkanlığı edinebilmeleridir. İçerisinde yaşadığımız yüzyılı göz önüne aldığımızda internetin artık sadece ev ve işyerlerinde değil hayatın her anında mobil olarak da yanımızda olduğunu görüyoruz. Bu nedenle her an yeni bir şeyler okuyup öğreniyoruz. Okurken bizler için önemli iki unsur var. Birisi “BİLGİ EDİNMEK” diğeri ise “ZAMAN YÖNETİMİ”.  Bu iki unsur birleştiğinde hem sürekli okumaya hem de hızlı olmaya ihtiyaç duyarız.


HIZLI OKUMADA AKILLI REHBER İLE GELİŞİM DURUMU

Eğitim süresince egzersiz araçlarından (takistoskop, gruplama, hızlı okuma vs..) elde edilen verilere göre öğrenciyi geliştirmektedir. Bu gelişime bağlı olarak öğrencinin, velinin ve öğretmenin raporlar ile bilgilendirmesini yapan sistemdir.

Sistemde egzersiz yapılmaya başlandığı ilk andan itibaren, yapılan her egzersizin seviyesi veri tabanına kayıt edilir. Bir sonra ki günde yapılacak egzersizlerin seviyesi, veri tabanına kayıt edilen en son egzersizin seviyesini baz alır. Böylelikle aşamalı bir eğitim ile seviye gelişim durumlarının raporunu geri bildirimler ile alabilirsiniz.

Her öğrencinin seviye gelişim durumuna göre sistem kendini her çalışma sonunda yeniden düzenler. Bu şekilde her bireye özgü bir çalışma programı sunmuş olur. Sisteme katılacak olan her bireyin eğitim grubuna göre sisteme kaydı yapılır. Öğrencinin seviyesine göre okuyacağı metinler de farklılık gösterir. Bu şekilde katılacağı eğitimde, öğrenciler için derslerine yardımcı olacak metinler okuyarak, hem hızlı okumayı öğrenip, hem de derslerinde başarı sağlarlar.

Hızlı okumanın geliştiği bir bireyde dikkat ve konsantrasyon aynı oranda artar. Buna bağlı olarak anlama oranı da artar. Öğrencilerin derslerinden sonra okunan metinler ile alakalı sorular sorarak anlama oranındaki artışlar rakamsal ve grafik olarak raporlamasını alabilirler.

 

Hızlı Okuma Atölyesi Öğrenci Girişi

Okurken bizler için önemli iki unsur var. Birisi “BİLGİ EDİNMEK” diğeri ise “ZAMAN YÖNETİMİ”.  Bu iki unsur birleştiğinde hem sürekli okumaya hem de hızlı olmaya ihtiyaç duyarız. 

Kurs hakkında >

ATÖLYE
Hızlı Okuma

TARİHLER
Cumartesi - Pazar 

FİYAT
Bilgi alınız.

YAŞ GRUPLARI
10-14 

 

Hızlı Okuma Atölyesi Bayi Girişi

Bu bölüm KodMaker Akademi Bayilerinin Sisteme giriş yapacakları kısımdır.

Kurs hakkında >

ATÖLYE
Hızlı Okuma Bayi Girişi

TARİHLER
 

FİYAT
 

YAŞ GRUPLARI
 

 
Hızlı Okuma Atölyesi Kurumsal Girişi

Bu kısım KodMaker Akademi Kurumsal Ortakların Sisteme Giriş yeridir.

Kurs hakkında >

ATÖLYE
Hızlı Okuma Kurumsal Giriş

TARİHLER
 

FİYAT
 

YAŞ GRUPLARI